Wśród wiernych parafii p.w. Św. Alberta Chmielowskiego w Posadzie są członkowie konińskiej Wspólnoty Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych. Co łączy Św. Alberta i Świecki Zakon Karmelitów Bosych (dawniej określany jako Trzeci Zakon Karmelitański)? Otóż patron parafii - Św. Brat Albert (Adam Chmielowski) był właśnie członkiem Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego. Natomiast drugiej inspiracji dostarcza ważny fakt, iż Brat Albert (Adam Chmielowski), wielki Polak i patriota został beatyfikowany na tej samej Mszy św. wraz z innym wielkim Polakiem - karmelitą bosym o. Rafałem od św. Józefa (Kalinowskim) w dniu 22 czerwca 1983 r. przez papieża Jana Pawła II (również ogłoszonego świętym).

Konińska wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych funkcjonuje pod wezwaniem Opieki św. Józefa i spotyka się w parafii św. Wojciecha w Koninie. Członkowie wspólnoty są osobami świeckimi, ale pogłębiają swoje życie duchowe jako członkowie wielkiej rodziny karmelitańskiej.

Osoby zainteresowane przyjęciem szkaplerza karmelitańskiego i wspólnotą Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych w Koninie (dawniej Trzeciego Zakonu Karmelitańskiego) zachęcamy do bezpośredniego kontaktu poprzez uczestnictwo w Eucharystii o godz. 16.00 w każdą drugą niedzielę miesiąca w kościele pw. św. Wojciecha w Koninie.

Kontakt:

e-mail: wspolnota@swiecki-karmel-konin.pl