Ogłoszenia parafialne na 31 października 2021 r.

Niedziela, 31 Październik 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na 31 października 2021 r.

1. Dziś ostatnia niedziela października, tym samym ostatni dzień nabożeństwa różańcowego. Dziękuję za wasz udział w tym nabożeństwie zarówno dorosły, młodzieży i dzieciom.
  2. Dzisiejsza niedziela to uroczystość „Rocznicy poświecenia kościoła własnego”. Taka uroczystość miała miejsce dwa lata temu.
  3. Od jutra listopad, który jest szczególnym miesiącem pamięci o zmarłych. Do 8 listopada przez nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy za zmarłych można otrzymać odpust zupełny, który można ofiarować w intencji zmarłych. W uroczystość Wszystkich Świętych, Msza św. w kościele o 8.30 i na cmentarzu bezpośrednio po procesji o 10.30. Składane ofiary są przeznaczone na wsparcie WSD we Włocławku.
  4. Drugi listopada to dzień modlitw za zmarłych. Będziemy Bogu polecać naszych bliskich, szczególnie tych będących w czyśćcu, a także zmarłych w ostatnim roku tj. od 1 listopada 2020 r. Reprezentant rodziny zmarłej osoby, gdy ta zostanie wymieniona, wniesie zapalony znicz i położy go przed ołtarzem. Po zakończonej Mszy św. znicz zabierze rodzina zmarłego, by go zapalić ponownie na grobie zmarłego. Lista zmarłych i zamawiający mszę za zmarłego znajduje się w gablocie.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Do chorych udam się tradycyjnie ok. godz. 9.00, okazja do spowiedzi od godz. 16.00. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo maryjne z adoracją Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po mszy św.
  6. Do 9 listopada można składać na parkingu nieużywany sprzęt AGD ( komputery, lodówki, pralki, drukarki itp.)
  7. W poniedziałek 8 listopada o godz. 17.00 w kościele wzięcie wymiarów szat liturgicznych dzieci komunijnych.
  8.  Dziękuję sponsorom za kwiaty, które zdobią nasz kościół.
  9. Zmarł nasz parafianin Piotr Andrzejczak, mieszkaniec ulicy Żeromskiego. Przeżył 57 lat. Pogrzeb był wczoraj. Rodzinie składamy wyrazy żalu, a zmarłemu modlitwę: „Dobry Jezu, a nasz Panie...”
Niech Błogosławieństwo Wszechmocnego Boga spocznie na nas...