Ogłoszenia parafialne na 24 października 2021 r.

Niedziela, 24 Październik 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na 24 października 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Są z nami Misjonarze Świętej Rodziny. Dziękuję im za ich obecność w naszej parafii. Za słowo i modlitwę. Naszymi ofiarami wspieramy misje święte. Zaangażowana jest również młodzież naszej szkoły, zwłaszcza należąca do Koła Misyjnego. Wraz z rodzicami przygotowali „Ciastka z Misją”, z których dochód również jest przeznaczony na wsparcie misji. Dziękuję młodzieży, ich rodzicom i pani Katechetce. Takie zaangażowanie kształtuje postawę wrażliwości. Apostolstwo należy do natury kościoła. To nasze podstawowe zadanie.
  2. Przeżywamy ostatni tydzień października – miesiąca w którym odmawiamy Różaniec. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dziś po ostatniej, a za tydzień po pierwszej Mszy św.
  3. W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 8.30 w kościele i tradycyjnie na cmentarzu bezpośrednio po procesji, która rozpocznie się o godz. 10.30. Natomiast we wtorek, tj. w Dzień Zmarłych o godz. 18.00 za zmarłych w ostatnim roku (lista w tablicy ogłoszeń). Gdy będę wyczytywał zmarłych, ktoś z rodziny przyniesie zapalony znicz, który zostanie położony na stopniu przed ołtarzem. Po zakończonej mszy świętej będzie można zabrać znicz, by położyć go na grobie osoby zmarłej. Równie dobrze można to uczynić następnego dnia. Ofiary są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.
  4. Można zgłaszać zmarłych do modlitwy imiennej, tzw. wypominki, które będą odmawiane w niedziele przed każdą mszą świętą.
  5. Za tydzień z soboty na niedzielę cofniemy wskazówki zegara o godzinę.
  6. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, na bieżące potrzeby.
  7. Jest nowy numer czasopisma „Idziemy” i kalendarze na 2022 rok.
  8. W czwartek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Solenizantom i jubilatom życzymy wiele łask Bożych.
Szczęść Boże w nowym tygodniu.