Ogłoszenia parafialne
 1. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30, bezpośrednio po różańcu msza święta. W przyszłą niedziele po mszy św. o 11.30.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane w minioną niedzielę do puszek przed kościołem z racji Dnia Papieskiego.
 3. Dziękuję za złożone ofiary na tacę i te osobne na inwestycje.
 4. Można zgłaszać zmarłych do modlitwy imiennej tzw. wypominki, które będą odmawiane w niedziele przed każdą mszą świętą.
 5. Za tydzień Niedziela Misyjna. Będziemy gościć Misjonarzy Świętej Rodziny. W Dzieło Misyjne zaangażowała się również młodzież naszej szkoły należąca do Koła Misyjnego, wraz z opiekunką Panią Wioletą i rodzicami. Podobnie jak w innych latach zostały przygotowane „Ciastka z Misją” . Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Misji. Za wsparcie serdecznie dziękujemy. Ta inicjatywa w trosce o człowieka kształtuje postawę szacunku i wrażliwości.
 6. Za dwa tygodnie Uroczystość Wszystkich Świętych. Myślę, że w tym roku będziemy mogli w tej uroczystości normalnie uczestniczyć. Dlatego warto już pomyśleć, by zadbać oto szczególne miejsce spoczynku naszych bliskich.
 7. Zmarł nasz parafianin Jan Szymczak, mieszkaniec ulicy Iwaszkiewicza. Przeżył 84 lata. Pogrzeb odbył się w czwartek. Rodzinie składamy wyrazy żalu, a zmarłemu ofiarujmy modlitwę: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”
 8. Chcę wyjaśnić sprawę bierzmowania. Przygotowanie do bierzmowania rozpoczyna się  klasie VI i trwa trzy lata. Po jego ukończeniu kandydaci już przygotowani mogą przystąpić do sakramentu. Jednak nie wcześniej jak po ukończeniu VIII klasy. Gdy były gimnazja przygotowanie rozpoczynało się w I klasie, a do bierzmowania przystępowały klasy II i III. To obecnie kl. VIII i I klasy szkoły średniej.
 9. Jest nowy numer czasopisma  „Idziemy”  i kalendarze na Nowy 2022 rok.
 10. W tym tygodniu wspominamy:
  - w poniedziałek św. Łukasza
  - w środę św. Jana Kantego
  - w piątek św. Jana Pawła II
 11. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia wielu łask Bożych.

Niech błogosławieństwo wspiera nas w odważnym głoszeniu Ewangelii. Szczęść Boże.