Ogłoszenia parafialne na 23 maja 2021 r.

Niedziela, 23 Maj 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na 23 maja 2021 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Tym samym kończy się okres obowiązku spowiedzi wielkanocnej. Duch Święty umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Otwórzmy się na Jego działanie i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
  2. Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.00. Dziś po pierwszej Mszy św., a za tydzień po mszy o 10.00.
  3. W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie przygotowujące do bierzmowania.
  4. Jutro Święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Wypada powstrzymać się od prac niekoniecznych. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego kapłana . A w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  5. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, na bieżące opłaty i te osobne, na prace przy kościele.
  6. Na stoliku leży numer czasopisma „Idziemy”.
  7. We wtorek 8 .06. od godziny 11.30 w Poradni Lekarskiej w Kazimierzu Biskupim odbędą się badania USG DOPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, stawów, tarczycy, nerek, piersi. Szczegóły w gablocie przed kościołem.
  8. Poszukujemy chętnej osoby do sprzątania kościoła. Taką czynność wykonujemy raz w tygodniu i trwa około 2 godzin. Nie koniecznie musi być z Posady. Może być z Konina, Bielaw, czy innych okolicznych miejscowości. Szczegóły w porozumieniu ze mną.
  9. Zmarły nasze parafianki: Genowefa Sałek z ulicy Sienkiewicza (przeżyła 88 lat). Pogrzeb odbył się we wtorek o godz. 11 oraz, po długiej chorobie, Teresa Hyża z Woli Łaszczowej (przeżyła 68 lat). Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12. Rodzinom wyrażamy smutek, a zmarłym ofiarujmy modlitwę: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”
  10. Niebawem Boże Ciało. Ze względu na ciągle panującą pandemię, istniejące przepisy i bezpieczeństwo, nie będziemy organizować procesji . Porządek Mszy świętych jak w niedzielę.
  11. Na świętowanie wielkich wydarzeń dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia Szczęść Boże.