1. Dzisiaj drugi dzień świąt Wielkanocnych. Liturgiczny okres Wielkanocny będzie trwał aż do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Ten pierwszy tydzień Wielkanocny, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, ma bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba.
  2. Najbliższa niedziela, kończąca oktawę Wielkanocy, nazywamy ją przewodnią lub białą, to niedziela Miłosierdzia Bożego.
  3. Od wtorku aż do Niedzieli Miłosierdzia codziennie o godzinie 17.45 (przed mszą świętą) koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Sanktuarium chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich.
  5. Wszystkim życzę pokoju, który przynosi Zmartwychwstały Jezus. Szczęść Boże.