Ogłoszenia parafialne na 7 listopada 2021 r.

Niedziela, 07 Listopad 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na 7 listopada 2021 r.

1. Świeżo w naszej pamięci Uroczystość Wszystkich Świętych. A potem Wspomnienie wszystkich Zmarłych. Podczas wieczornej Mszy świętej tradycyjnie modliliśmy się za naszych bliskich, pochowanych na naszym cmentarzu i na innych miejscach spoczynku. W ostatnim roku było rekordowo dużo zmarłych. Martwi mnie, że z wielu rodzin nie odpowiedziało na zaproszenie na Mszę świętą za swojego bliskiego. Czegoś tu brakuje ? Może pamięci, a może wiary?
  2. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach, mszach świętych, w wypominkach. Uczmy też młodych ludzi modlitwy za zmarłych.  Gdy tego nie zrobimy, to kto będzie prosił Boga o miłosierdzie i niebo dla nas?
  3. Dziękuję za złożone ofiary, które były przeznaczone na koszty związane z utrzymaniem WSD we Włocławku.
  4. Zmarli nasi parafianie: Tomasz Skonke z ulicy Prusa, przeżył 45 lat. Pogrzeb odbył się w sobotę. Krzysztof Nowak z ulicy Konopnickiej, przeżył lat 55. Pogrzeb w środę o 13.
  5. W czwartek przypada 102 rocznica odzyskania Niepodległości. Polećmy zmarłych: Tomasza , Krzysztofa i poległych za ojczyznę Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”
  6. Przy wyjściu z kościoła na stoliku leży nowy numer czasopisma katolickiego „Idziemy”.
  7. Dziękuję za ofiary złożone  na tacę, przeznaczone na bieżące potrzeby i te osobne na prace inwestycyjne.
  8. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarami do puszek, będziemy wspierać prześladowanych na Bliskim Wschodzie.
Wszystkim: Szczęść Boże.