Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiejsza niedziela upamiętnia uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm będzie bez użycia wody święconej.
 2. W środę zostały zamontowane organy w naszym kościele. Trudno ich nie zauważyć. Teraz możemy się cieszyć piękną oprawą muzyczną, tak piękną jak w wielu innych świątyniach. Nie mamy się czego wstydzić. Choć organy już mamy, pozostał nam dług w wysokości ponad 20 tys. złotych.  Panu Organiście życzymy, by dalej umiał  radować nasze serca muzyką ku chwale Boga. W najbliższym czasie wymienimy cały zestaw mikrofonowy na chórze. Obecny mikrofon jest od początku kościoła, zanim jeszcze była parafia. Dziękuję za ofiary złożone na ten właśnie cel.
 3. Na stoliku jest nowy numer czasopisma „Idziemy”.
 4. W minionym czasie pochowaliśmy naszych parafian z ulicy Kochanowskiego. Byli to Kazimierz Brzeziński, lat  72 (pogrzeb odbył się wczoraj) i Zbigniew Ogórek, lat 62  (pogrzeb odbył się w piątek). Rodzinom składamy nasze wyrazy żalu, a zmarłym ofiarujmy modlitwę; „Dobry Jezu, a nasz Panie…”
 5. Przed nami Wielki Tydzień. Na szczególną uwagę zasługują jego trzy ostatnie dni:

  WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia sakramentu kapłaństwa i eucharystii. Podczas tej mszy świętej będę dziękował Panu Bogu za sakrament Kapłaństwa, który otrzymałem 29 lat temu. Ta msza św. rozpoczyna czas Triduum Paschalnego. Zamilkną dzwony, a po komunii świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy, upamiętniającej pojmanie Pana Jezusa. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz. Początek liturgii o godz. 18.00.

  WIELKI PIĄTEK – pamiętny dzień śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje nas wszystkich post ścisły. Spożywamy tylko jeden posiłek bezmięsny do syta. Nie ma w tym dniu żadnej dyspensy. Początek uroczystej liturgii o godz. 18.00. Ofiary składane w tym dniu zostaną przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. Adoracja krzyża przez skłon lub przyklękniecie. Nie całujemy krzyża.

  WIELKA  SOBOTA – Pan Jezus spoczywa w grobie. Obowiązuje nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto zatem także w tym dniu zachować post. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Dlatego zapraszam na nabożeństwo  wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w czasie adoracji o godz. 15. Święcenie pokarmów będzie się odbywać  na zewnątrz kościoła od godz. 9.00, co pół godziny. Ostatnie święcenie pokarmów o 12.00. Ofiary składane przy święceniu pokarmów zostaną przeznaczone na spłacenie długu za organy do naszej świątyni. Początek uroczystej  liturgii  o godz. 19.00. Na adorację, która będzie przez cały dzień zapraszamy wszystkich parafian. Uroczysta Liturgia kończy się odśpiewaniem radosnego Alleluja. Ta aklamacja ogłasza, że Jezus Zmartwychwstał. Ze względu na pandemię nie będzie procesji rezurekcyjnej.

 6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie ma już procesji rezurekcyjnej. Porządek niedzielny.
 7. Po pojednaniu z Bogiem starajmy się, aby  z czystym sercem przeżyć Wielki Tydzień.
 8. Wszystkim życzę radosnej niedzieli oraz bogatych przeżyć i owoców duchowych w przeżywaniu Triduum Paschalnego. Pamiętajmy również o restrykcjach sanitarnych.